Урок української мови 2клас
Весняний урок
Тема.
Повторення й узагальнення з теми «Корінь слова. Споріднені слова»
Мета:
узагальнити й систематизувати знання учнів за темою «Корінь слова.
Спільнокореневі (споріднені) слова»; закріпити вміння визначати корінь у
словах, добирати споріднені слова; розвивати навички самостійної роботи;
виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти,
розпочинається урок, а на уроці ми …
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
Девіз уроку:
Не просто слухати,
а чути.
Не просто дивитися,
а бачити.
Не просто
відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно
працювати.
-
Діти, покажіть мені свій настрій (за
допомогою смайликів)
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні у нас
незвичайний урок – Весняний урок, на якому ми перевіримо й узагальнимо ваші знання за темою «Корінь слова.
Спільнокореневі (споріднені) слова»; поговоримо про зміни, які відбуваються
в природі з настанням весни, та створимо картину – казковий пейзаж. (На дошці –
основа картини, до якої ми будемо приклеювати елементи картини).
ІII. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Каліграфічна хвилинка
Дж жм
іль дз ґа дз ьо об ід усь дя ел
— Доберіть слова,
в яких є такі з’єднання. Складіть
і запишіть речення з одним із цих слів.
— Думаю, з цим завдання ви
добре впорались, тому можемо прикріпити перший елемент нашої картини – дівчину
Весну.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
2. Бесіда
— Які слова
називаються спорідненими?
— Що називається коренем слова?
— Як визначити корінь слова?
— Що називається коренем слова?
— Як визначити корінь слова?
Веснонька,
весняний, розвеснилося, веснянка
— Яке значення має слово
«веснянка»?
— Зараз ми послухаємо пісню
«Веснянка» у виконанні Ніни Матвієнко.
4. Гра
«Так — ні»
Учитель
називає пари слів, учні за допомогою «світлофорів» показують відповідь «Так»,
якщо слова в цій парі споріднені. Якщо в словах спільні частини тільки звучать
однаково, але мають різне значення, учні показують відповідь «Ні».
Літо —
літечко; вода — водичка; літати — літак; гора — горіти; водити — водяний; берег
— берегти; син — синій; сад — садок; вода – водій; ліс – лісовий; білочка –
білизна; казка – казан.
— Молодці! Скажіть, як змінюється життя рослин?
(Розквітають весняні квіти).
5.
Гра «Доведи»
— Прочитайте слова. Доведіть, що ці слова, хоч і мають
однакову частину, проте не є спільнокореневими. (На дошці – малюнки із
зображенням предметів, що називають подані слова).
Гора, горить,
горе.
Літо,
літак, літера.
Колір,
колія, колодязь.
6. Фізкультхвилинка
Плів павутинку
павучок,
І заболів йому
бочок.
Встанем разом на
хвилинку,
Зробимо
фізкультхвилинку.
Руки, вгору,
руки вниз,
Вліво, вправо
повернись.
Сіли, встали,
сіли, встали,
Кошенята
заплигали,
У долоні
заплескали
І за парти
посідали.
7. Дібрати 1—3
спільнокореневих слова з коренем –квіт -.
Квітка,
квітковий, квітник, квітникар.
— Дітки,
якщо у нас квітки, то над ними повинні кружляти метелики. Тож саме метеликами
ми продовжимо виконання картини.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
8. Гра «"Зайве"
слово»
— Вилучіть «зайве» слово у кожному
стовпчику. Поясніть свій вибір.
Мамуся
рід
матуся
рідня
ненька
родина
мамочко
сім'я
.jpg)
— А які птахи
повертаються найпершими?
9. Гра
«Добери пару»
.jpg)
Зразок: зелень, зелений, зеленіти.
Черга — ..., ...
Радість — ..., ...
— А ще навесні
прокидаються комахи.
10. Завдання на картках
Прочитайте. Випишіть споріднені слова групами. Позначте у них
корінь.
Соснячок, стежка, лікар, стежина,
стежечка, сосна, лікувати, лікарня, сосновий.
— Скільки груп споріднених слів
вийшло?
— Назвіть корені
слів у цих групах.
11. Списати текст. Підкреслити спільнокореневі слова
Коло нашого села великий ліс. От іде
лісничий лісовою стежкою, оглядає своє господарство. Лісник знає тут кожне
деревце, кожну галявину.
— Прочитайте
слова, які ви підкреслили.
— Правильно. Наприкінці
уроку я хочу подарувати для нашого казкового пейзажу веселку, яка з’являється
на небі після теплого весняного дощу.
.jpg)
.jpg)
V. Підсумок уроку
(метод
«Незакінчене речення»)
— Сьогодні на
уроці мені сподобалось…
— Найцікавішим
для мене було…
— Важко було
виконати…
Урок математики 2 клас
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення
5 і таблиці ділення на число 5. Вирази зі змінною. Розв’язування
прикладів та задач
Мета:
закріпити
табличне множення числа 5 і ділення на число 5, вправляти учнів у знаходженні
значень виразів із змінною, формувати
навички розв'язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів, закріплювати
вміння розв’язувати задачі; розвивати
логічне мислення; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
Девіз
нашого уроку:
Міркувати – швидко.
Лічити – точно.
Писати – гарно.
ІІ.
Повідомлення теми, мети уроку
Вступне слово вчителя
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
Завдань принесла багатенько.
Краплинка ця дуже маленька.
А звуть її всі Капітошка.
Пограється з нами він трошки.
Учитель. Так, діти, до нас, дійсно, завітав веселий та
кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці приніс нам багато цікавих і
різноманітних завдань. За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам маленькі краплинки, на яких написані букви. В
кінці уроку ви зможете прочитати слово. А за правильно виконані завдання на
згадку будете отримувати маленьких Капітошок. Рушаємо ж у чудову країну знань!
ІІІ. Корекція й закріплення
знань
1. Усний рахунок
Учні по черзі називають відповіді до прикладів. Після
виконання завдання отримують першу букву – Р.
Мозковий штурм (продовжити
речення)
-
Додавання однакових доданків називається… ( множенням).
-
Числа, які множать, називають… (множниками).
-
Число, яке дістають при множенні, називають… ( добутком).
-
Чи зміниться добуток, якщо ми множники поміняємо місцями?
(Ні).
-
Щоб знайти невідомий множник, потрібно... (добуток
поділити на відомий множник).
-
Числа при діленні називають… (ділене, дільник, частка).
Задачі – вірші
Кролик вуха насторожив –
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В п’яти кролів є скільки вух?
Три лисички, три сестрички.
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?
Встала вранці миша- мати
Дітям зерна роздавати.
П’ять дітей і всім вона,
Роздала по три зерна.
Скільки, вас питаю я,
З’їла зернят вся сім’я?
П’ять подружок стали грати,
З паличок складать квадрати,
По квадратику зробили,
Паличок не полічили.
А ви їм допоможіть,
Скільки буде, полічіть.
(Отримують другу букву – О)
Гра «Ланцюжок»
-
Діти, обчисліть ланцюжки, знайдіть помилки.
- Молодці! Я вас вітаю з наступною буквою – З.
2. Каліграфічна
хвилинка
- Відкрийте зошити і запишіть число і класна робота.
- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки
- Діти, Капітошка найбільш за всі інші цифри полюбляє
одну цифру, вона навіть на нього схожа. Хто здогадався? Яка це цифра? Напишіть
каліграфічно рядочок цифри 0.
3. Математичний диктант
Після перевірки математичного диктанту діти отримують від Капітошки букву
У.
ІV. Робота за темою
уроку
1. Коментоване розв’язування прикладів
№ 753 (буква М)
Фізкультхвилинка
2. Вирази зі змінною
№754, 755 (за варіантами) (буква Н)
3. Робота над задачею
№758
Бджілка Майя за 1 хвилину запилює 5 квіток дзвіночка, а джміль Філя – 9
квіток. Скільки квіток запилюють бджола Майя і джміль Філя за 3 хвилини разом?
На дошці записуємо скорочений запис умови задачі
- Чи можемо ми зразу дати відповідь на запитання задачі?
- Чому? Чого нам не вистачає? (Ми не знаємо, скільки квіток запилює бджола
Майя за 3 хвилини і джміль Філя за 3 хвилини)
- Як це знайти?
- Тепер можна знайти, скільки квіток вони запилюють за 3 хвилини разом?
- Молодці! Маєте наступну букву – И.
5. Творче завдання (робота в парах)
З геометричних фігур скласти транспортний засіб.
- Молодці! Ви
справились чудово і з цим завданням – ось наступна буква – К.
6. Логічне завдання
№ 759. Івась старший від Володі, а Володя старший за Мишка. Хто з хлопців
наймолодший? (Мишко).
- І ваша остання буква – И. (Діти читають слово – РОЗУМНИКИ)
V. Підсумок уроку. Рефлексія. Оцінювання
- Оцініть
свою роботу. Підніміть руки, хто
задоволений тим, як працював на уроці?
Хто думає, що міг би працювати краще?
Кому було цікаво на уроці? Яке
завдання було складним? Покажіть картку,
яка відповідає вашому настрою в кінці
уроку?
- Ви, діти,
всі молодці. Працювали дружно, старанно.
Впоралися з усіма завданнями. Я вами задоволена. Дякую вам за роботу.
VІ. Домашнє завдання з інструктажем
С. 125 № 771, 772.
УРОК ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ 2 КЛАС
ТЕМА. ШАРЛЬ ПЕРРО «ПОПЕЛЮШКА, АБО
СОБОЛЕВИЙ ЧЕРЕВИЧОК»
Мета: ознайомити учнів із творчістю Шарля Перро, його
казковим надбанням; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити
стежити за логікою описуваних подій; формувати вміння визначати головну думку
та пояснювати її; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до
художнього слова.
Нумо, діти,
підведіться!
Всі приємно
посміхніться.
Продзвенів
уже дзвінок,
Починаємо
урок!
Прикріпляю
на дошці смайл «Радість» і бажаю всім учням
гарного настрою, легкого засвоєння теми
Девіз уроку:
Видумуй, пробуй, твори!
Розум , фантазію прояви!
Активним і уважним бувай
І про
кмітливість не забувай!
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.
Утвори слова зі складів і
прочитай
2.
Гра «Плутанина»
Дужий, як заєць
Кучерявий, як слон
Вірний, як лис
Боязкий, як вовк
Голодний, як ведмідь
Колючий, як віл
Хитрий, як баран
Здоровий, як миша
Неповороткий, як пес
Впертий, як їжак
Маленький, як осел.
3.
Тренажер з читання
III. ПЕРЕВІРКА
ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Презентація малюнків
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Гра «Упізнай казкового героя»
• Їду я на бал
чудовий
У кареті
гарбузовій.
Все, мов
справжнє: кучер, коні,
Поки північ не
задзвонить.
Маю я химерну
звичку —
Десь губити
черевички. (Попелюшка)
— Сьогодні ми
ознайомимося з казкою французького письменника Шарля Перро «Попелюшка».
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Перегляд презентації (творчість Шарля Перро)
2. Перегляд буктрейлера
«Попелюшка»
— Пригадайте, як
жила Попелюшка?
— Чому її так назвали?
— Як дівчина потрапила на бал у королівському палац?
— Хто їй допомагав?
— Чому черевичок Попелюшки залишився у палаці?
5.
Опрацювання продовження казки «Попелюшка, або Соболевий черевичок» у перекладі Романа
Терещенка (с. 149-151)
— Чи сподобалася
вам казка?
— Які картини ви
уявляли, слухаючи її?
а) Довідкове
бюро
Фанфара —
духовий музичний інструмент, який використовують для виконання музичних фраз
урочистого характеру.
Лакей — слуга у
панів або при ресторані, готелі (в поміщицькому та буржуазному побуті).
Вельможа —
знатна й багата особа, що займала високу державну або придворну посаду.
б) Читання
стовпчиків слів «буксиром» за вчителем
Щирого
краща
втішного
убогої
сукенці
привселюдно
сміючись
зчудувалися
королівський
попелющиним
— Прочитайте
найкоротше і найдовше слово.
— Де Попелюшка
загубила свій черевичок?
— Хто його
підібрав?
— Що залишилося
в Попелюшки від розкішного вбрання?
— Що робили
принцові посланці по всій країні?
— Відшукайте і
прочитайте речення, у яких є слова: чарівну втікачку; прекрасна незнайомка;
побачив, яка вона гарна; сестри впізнали в Попелюшці ту красуню.
— Продовжте
низку слів, якими можна описати красу Попелюшки: чарівна...
— Яку вдачу мала
Попелюшка? Обґрунтуйте свою відповідь за текстом.
— Чому дівчині
нарешті пощастило?
— Відшукайте у
казці рядки, у яких ідеться про принца. Розкажіть про нього.
5) Асоціативний кущ
- А зараз ми з’ясуємо, які риси характеру властиві Попелюшці.
(На дошці прикріплюю малюнок Попелюшки, діти по черзі беруть листочки, на
яких написані різні риси характеру, учні вибирають лише ті, які притаманні
героїні, і прикріплюють їх на дошці біля малюнка).
Доброта, милосердя, злостивість, мудрість, працелюбність,
неробство, вразливість, чутливість до краси, безсердечність, невдячність,
скромність, жорсткість, слухняність, увічливість, серйозність, безтурботність,
грубість, вірність, ніжність, щирість, чистота душі.
6) «Крісло автора»
Учні вибирають героя казки (Попелюшка, принц, мачуха,
чарівниця, черевичок), уявляють себе цим героєм, сідають на «крісло»,
висловлюються від імені цього героя.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— З якою казкою
ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Хто автор цієї
казки?
— Хто переклав
казку українською?
— Чого навчає ця
казка?
—Які риси характеру Попелюшки ви би хотіли бачити у собі?
—Що ви могли б порадити мачусі та її дочкам? (Намагатися стати
милосерднішими, бути менш егоїстичними та самозакоханими, більше читати добрих
казок.)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Навчитись переказувати казку. Намалювати розкішну сукню Попелюшки, соболевий черевичок, паличку
чарівниці.
Комментариев нет:
Отправить комментарий